Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Nuty wyjęte z kadru

Mamy przyjemność poinformować, iż Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych był Partnerem Projektu „Nuty wyjęte z kadru”

„Nuty wyjęte z kadru” to cykl 2 koncertów muzyki filmowej które odbyły się w Wiśniowej Górze k. Andrespola oraz w Sochaczewie, w którym Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych

W programie każdego z koncertów znalazły się piosenki i kompozycje instrumentalne pochodzące z polskich filmów fabularnych oraz seriali. W trakcie koncertów przedstawione zostały interesujące fakty oraz ciekawostki związane z twórcami i produkcją wspominanych filmów.

Na potrzeby koncertu przygotowane zostały specjalne aranżacje wszystkich utworów. Zespół pod kierownictwem jednego z najzdolniejszych muzyków jazzowych, saksofonisty Michała Kobojka, wystąpił w składzie: Michał Kobojek, Przemysław Kuczyński, Marta Sobczak, Wojciech Stanisz, Bartek Papierz, Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Binkowska, Justyna Jakubowska, Oliwia Wojciechowska.

Muzykom towarzyszyli:

Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertująca niemal w całej Europie z projektami symfonicznymi twórczości Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Seweryna Krajewskiego.

Bartek Grzanek, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Na co dzień wykonuje muzykę pop, rock, blues i country. Lider zespołu Tosteer. W 2012 r. został finalistą piątej edycji „Mam Talent”.

 

Jacek Malanowski od lat współpracujący z zespołem Trubadurzy, śpiewający także repertuar klasyczny ze znaną śpiewaczką operową Anną Cymerman.

Termin realizacji projektu:

1.05.2022 – 31.12.2022

Miejsce realizacji:

17 listopada 2022r.
Liceum Ogólnokształcące im.Jana Karskiego w Wiśniowej Górze
ul. Tuszyńska 32, 95-020 Wiśniowa Góra

21 listopada 2022r.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
ul. Bartosza Głowackiego 2, 96-500 Sochaczew

 

Skip to content