Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych

O DDP

Młode osoby niepełnosprawne powinny od najmłodszych lat uczyć się żyć w jak najbardziej niezależny sposób. Pierwszymi osobami, które pomagają stać się niezależnym, to rodzice, rodzina. Nasz Dom jest kolejnym miejscem gdzie wsparcie otrzymuje nie tylko młodzież ale i rodzice.

Wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem.

Pomoc integracyjna to zapewnienie młodzieży niepełnosprawnej dostępu do podsystemów społecznych poprzez pomoc w radzeniu sobie w życiu, tak aby możliwa była indywidualizacja, socjalizacja i integracja.

Z naszego punktu widzenia opieka nad każdym młodym człowiekiem jest wyjątkowa. Młodzież pragnie mieć poczucie bezpieczeństwa, bezpieczną opiekę, wspaniałe relacje z dorosłymi i swoimi rówieśnikami. Pragnie rozwijać pozytywny obraz siebie i poznawać własny świat emocjonalny.
Posiadać możliwość rozwoju i zabawy, doświadczać nowych możliwości. Zaspokajanie tych codziennych potrzeb jest częścią naszych zadań nad każdym młodym człowiekiem.

Aby młodzież czuła się zaakceptowana, dowartościowana, szczęśliwa stwarzamy odpowiednie środowisko do nauki, kreatywności, samorealizacji  a przede wszystkim stawiamy na  przyjazną kulturę oraz wartości tak bardzo niezbędne w życiu codziennym.

Kadra Dziennego Domu Pobytu

Skip to content